• Wpisów: 62
  • Średnio co: 43 dni
  • Ostatni wpis: 81 dni temu, 09:25
  • Licznik odwiedzin: 13 081 / 2718 dni
 
wszystkoofinansach
 
Kredyt konsolidacyjny łączy w sobie funkcję restrukturyzacyjną z konsumpcyjną ze względu na dodatkowe premie wynikające z odpowiedniego zabezpieczenia umowy, ale to nie jedyna zaleta tej formy naprawy budżetu. Dlaczego kredyt konsolidacyjny się opłaca? Zobacz na www.20zlotych.pl.

Jedna rata to duże ułatwienie i komfort dłuższej spłaty
Jedna rata to duża wygoda i oczywiście szansa na poprawienie struktury budżetu domowego w dłuższym czasie. Kredyt konsolidacyjny zaciągniesz nawet na 180 miesięcy, ale do maksymalnego wieku kredytobiorcy na poziomie 70 lat. Tak wynika z większości regulaminów banków detalicznych. Jedna, niska rata to nie wszystko, ponieważ wielu kredytodawców proponuje klientom wakacje kredytowe i to raz do roku. Przez jeden miesiąc w roku w ogóle nie musisz regulować raty, a ta przechodzi po prostu na kolejny okres rozliczeniowych. Wakacje kredytowe przypisane bezpośrednio do kredytu konsolidacyjnego to duże ułatwienie na czas kryzysu gospodarczego, albo w przypadku sezonowego obniżenia dochodów, ale przy zachowaniu stosunku pracy. Do kredytu konsolidacyjnego pasują wszystkie rodzaje umów, w tym o pracę i cywilnoprawne, a zatem praktycznie każdy kredytobiorca z pozytywną zdolnością kredytową ma szansę na poprawę finansów osobistych. Umowę konsolidacyjną zabezpieczysz wyłącznie dochodami, ubezpieczeniem, wekslem in blanco, papierami wartościowymi, nieruchomością, dobrowolną egzekucją z rachunku osobistego, albo poprzez żyranta. To bardzo opłacalna perspektywa, ponieważ wiele form zabezpieczenia umowy daje większą elastyczność przy pewnych brakach w BIK. Przy konsolidacji banki nie zgadzają się na obsługę klientów opóźniających się ze spłatą dotychczasowych długów. Musisz koniecznie zadbać o odpowiedni czas konsolidacji i nie przesadzić z zobowiązaniami, szczególnie droższymi. Coraz częściej dochodzi też do konsolidacji chwilówek, czyli zobowiązań z sektora pozabankowego. Nie wszystkie banki zamykają chwilówki, więc musisz szczegółowo zapoznać się z porównywarkami, albo regulaminami placówek finansowych.

Elastyczny czas spłaty kredytu konsolidacyjnego i wsparcie niskich stóp procentowych
Kolejna, bardzo ważna zaleta konsolidacji to manipulowanie okresem spłaty. Możesz dopasować krótkoterminową lub mocno długoterminową konsolidację, a dzięki temu w ogóle nie odczujesz spłaty. Utrzymanie kredytu konsolidacyjnego nie wiąże się właściwie z żadnymi konsekwencjami formalnymi. Bank samodzielnie potwierdza zamknięcie dotychczasowych zobowiązań, w tym kart kredytowych, kredytów samochodowych, ratalnych w marketach, czy zaciągniętych przy zakładach pracy. Krótkoterminowa konsolidacja to natomiast szansa na szybkie wyjście z długów przy sporym zastrzyku finansowym z innych źródeł. Konsolidacja opłaca się też bardziej przy niskich stopach procentowych, które w Polsce obowiązują od kilku dobrych lat. Tendencja na obniżanie stóp procentowych wymusza wręcz restrukturyzację i przechodzenie do możliwie najtańszych kredytów. Nie musisz też utrzymywać kredytu konsolidacyjnego tylko w jednym banku, ale na zasadzie refinansowania droższego kredytu tańszym, np. po kilku latach obowiązywania umowy.

Jak się prawidłowo przygotować do pozyskania kredytu konsolidacyjnego?
Podstawowe warunki do konsolidacji to prawidłowo wypełniony wniosek (najlepiej zrobić to z pośrednikiem ze względu na lepszą ochronę scoringu w BIK), brak opóźnień przy regulowaniu dotychczasowych zobowiązań (wszystkich, nawet tych z sektora pozabankowego), uzupełnienie załączników (potwierdzenie dochodów, zabezpieczeń majątkowych).

Nie możesz dodać komentarza.