• Wpisów: 62
  • Średnio co: 43 dni
  • Ostatni wpis: 81 dni temu, 09:25
  • Licznik odwiedzin: 13 081 / 2718 dni
 
wszystkoofinansach
 
Decydując się na kredyt hipoteczny powinniśmy wcześniej dowiedzieć się jakie warunki musimy spełnić aby go otrzymać, pomaga w tym portal www.waszekredyty.pl. Z pewnością będzie to odpowiednia zdolność kredytowa, historia kredytowa czy też posiadany wkład własny. Jak się jednak okazuje kryteria te wcale nie określają w sposób absolutny tego, czy uzyskamy lub nie kredyt hipoteczny. Powinniśmy je traktować raczej jak drogowskazy – czy okoliczności pozwalają nam trafić do celu jakim jest własny dom. W procesie ubiegania się o kredyt mieszkaniowy znajdziemy znaki, które mogą nam utrudnić otrzymanie pozytywnej decyzji od banku.

Działalność gospodarcza i zawód podwyższonego ryzyka
Instytucje finansowe posiadają listę zawodów, które są wyjątkowo ryzykowne. A jak wiemy banki nie lubią ryzyka szczególnie, gdy w grę wchodzi wieloletnia pożyczka. Do tych zawodów zaliczamy branżę turystyczna, budowlana czy gastronomiczna. Jednak to, że pracujemy w zawodzie podwyższonego ryzyka, samo w sobie jeszcze nie oznacza odmowy.

Najważniejszy jest wówczas kontekst naszego utrzymania: czy prowadzimy jednoosobową działalność gospodarczą, jak długo jesteśmy samozatrudnieni, czy posiadamy wieloletnie kontrakty, czy mamy stałych zleceniodawców. Bank analizuje wszystko całościowo, a nie wyrywkowo i musi mieć pewność, że mimo większego ryzyka dobrze sobie radzimy w swojej branży.

Jeśli posiadamy własną działalność gospodarczą krócej niż rok, instytucja finansowa może odrzucić nasz wniosek kredytowy. Ta forma utrzymania staje się według instytucji finansowej stabilna i wiarygodna dopiero, gdy będzie na rynku około 2 lat.

Trudna historia kredytowa i aktualne zobowiązania
Ja wszyscy doskonale wiemy duży problem z kredytem hipotecznym mogą mieć osoby, posiadające złą historię kredytową, ale też te, które mają do spłacenia nieuregulowane długi. Są to kwestie niewątpliwe znaczące podczas analizy kredytowej. Nie zawsze mamy świadomość tego, że zgadzając się na pełnomocnictwo, czyli inaczej żyrowanie czyjegoś kredytu, nasza zdolność kredytowa zdecydowanie spada. Dla banku jest to niestety zobowiązanie, które może stać się prawdziwym obciążeniem dla naszego domowego budżetu. Takie osoby niestety również mogą mieć kłopoty z uzyskaniem własnego kredytu mieszkaniowego.

Niska wartość nieruchomości bądź niewiarygodny inwestor
Jak się okazuje zły stan techniczny budynku lub zaniżona wartość jego budowy mogą przekreślić szanse na uzyskanie finansowania z banku. Jeśli decydujemy się zbudować własny dom w systemie gospodarczym musimy przy tym pamiętać, że banki określają limit budowy lub szacują konkretną inwestycję indywidualnie. Jeżeli wykażemy, że jesteśmy w stanie wybudować dom poniżej ceny rynkowej, bank może odrzucić nasz wniosek jako nierealny.

Również marzenia o własnym M, może przekreślić niewiarygodny deweloper, który niestety nie cieszy się dobrą opinią, nie dopełniał w przeszłości terminów z wykonaniem i zakończeniem prac bądź też w inny sposób przyczynił się do takiej a nie innej opinii o sobie.

Nie możesz dodać komentarza.