• Wpisów: 62
  • Średnio co: 43 dni
  • Ostatni wpis: 81 dni temu, 09:25
  • Licznik odwiedzin: 13 081 / 2718 dni
 
wszystkoofinansach
 
Wielu z nas posiada bądź posiadało lokaty bankowe. Wielu też zastanawia się czy lokaty są faktycznie opłacalne i to pytanie zadają sobie wszyscy którzy planują bezpiecznie ulokować swoje oszczędności. Doskonale wiemy o tym, że w Polsce stopy procentowe kształtują się na bardzo niskim poziomie niestety mówi się o dalszych obniżkach. Dlatego też bardzo często słyszymy głosy że oszczędzanie za pomocą lokat bankowych jest po prostu nieopłacalne właśnie głównie ze względu na niskie oprocentowanie tych lokat, lepiej poczytaj na  www.zakladajlokaty.pl/ jak szukać najlepszych lokat aby zarobić jak najwięcej.

Które lokaty są opłacalne
Opłacalne lokaty to te które mają realne oprocentowanie kształtujące się powyżej inflacji. Wyobrażamy sonie że posiadamy 100 zł natomiast inflacja w skali roku to 4 procent. Za rok również będziemy posiadać 100 zł jednak jego wartość realna to 96 zł. W chwili obecnej mamy jednak deflację czyli inaczej mówiąc przeciwieństwo inflacji . W okresie deflacji nasze pieniądze nie tracą na wartości a siła pieniądza odpowiada dokładnie jego wartości. To zjawisko jest bardzo korzystne dla oszczędzających jednak traci na tym gospodarka ponieważ nie rozwija się na odpowiednim poziomie.

Analizując lokaty bankowe zauważamy że średnia wartość oprocentowania lokat bankowych wynosi od 3 do 4 procent. Możemy jednak znaleźć promocje gdzie oprocentowanie to będzie nie wyższe, ale wówczas będziemy musieli spełnić kilka dodatkowych warunków jak np. założenie kona osobistego w danym banku bądź też górny limit 10 tysięcy złotych. Z tego powodu wiele osób rezygnuje założenia lokaty gdyż twierdzą że to się po prostu nie opłaca. Czy faktycznie tak jest? Wszystko zależy od tego jaką lokatę wybierzemy i ile chcemy przeznaczyć do depozytu oraz na jak długo chcemy założyć lokatę. Wszystkie te czynniki mają wpływ na końcowy zysk. Oszczędzanie na lokatach może być opłacalne i korzystne jednak powinniśmy to robić z głową . Każdy bezpieczny produkt bankowy który pozwoli uzyskać nam choć najmniejszy zysk jest godny uwagi. Oczywiście pod warunkiem że jesteśmy w stanie przeznaczyć większą sumę pieniędzy do depozytu.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji dotyczącej wyboru najlepszej i najbardziej odpowiedniej dla nas lokaty dokładnie przemyślmy tę decyzję. Warto również porównać ze sobą oferty jakie proponują nam inne banki. Być może oferty te różnią się dość mocno i jedne będą dla nas mniej opłacalne inne więcej. Wskazane jest również umówić się na rozmowę z pracownikiem banku który dokładnie omówi nam warunki danej lokaty wraz ze wszystkimi jej wadami i zaletami, jakie może zaoferować nam bank.

Nie możesz dodać komentarza.