• Wpisów: 62
  • Średnio co: 43 dni
  • Ostatni wpis: 81 dni temu, 09:25
  • Licznik odwiedzin: 13 081 / 2718 dni
 
wszystkoofinansach
 
Oprocentowanie stałe, a zmienne- różnice.

Decydując się na kredyt w banku mamy do wyboru dwa rodzaje oprocentowania. Kredyt może mieć oprocentowanie zmienne lub stałe. Różnica między nimi jest widoczna już na pierwszy rzut oka. W przypadku oprocentowania stałego przez cały okres spłaty kredytu jest ono na takim samym poziomie. W przypadku oprocentowania zmiennego, może się ono wielokrotnie zmieniać przez cały okres spłaty kredytu. Mając oprocentowanie stałe wiemy od początku ile przyjdzie nam oddać bankowi, w przypadku zmiennego kwota ta nie jest nam znana. Mając stałe oprocentowanie możemy dokładnie zaplanować nasz domowy budżet wiedząc jaką ratę co miesiąc musimy wpłacić do banku. Jeśli wybierzemy raty rosnące ostatnia z nich będzie największa. W przypadku rat malejących pierwsza rata jaką zapłacimy będzie największa i każda kolejna będzie mniejsza od poprzedniej. Ostatnia zaś będzie najmniejsza, najlepsze oferty sprawdź na www.ulicafinansowa.pl/kredyty-gotowkowe.

Każdy kredytobiorca powinien śledzić rynek bankowy, gdyż można natrafić na bardziej korzystny dla nas kredyt. Oferta może być o wiele korzystniejsza i znacznie atrakcyjniejsze będą warunki spłaty takiego kredytu. Można w ramach kredytu konsolidacyjnego przenieść pożyczkę lub kredyt do innego banku. Formalności z tym związane są bardzo łatwe i szybkie do załatwienia. Wystarczy pokazać swoje zobowiązania podczas przenoszenia kredytu do innego banku.

Stała rata kredytu.

Najprostsze kredyty dają nam gwarancję stałej raty. Biorąc kredyt na kilka lat lub miesięcy jesteśmy związani z bankiem i powinniśmy nie wybierać od razu pierwszego lepszego kredytu tylko popatrzeć na kilka ofert i wybrać taką, która będzie dla nas najbardziej korzystna. Najważniejsze jest oprocentowanie, wielkość rat i to czy te raty będą równe przez cały okres kredytowania. Jeśli chodzi o sam rodzaj kredytu na jaki chcemy się zdecydować mamy bardzo szeroki ich wybór. Można znaleźć taki jaki jest nam potrzebny bez najmniejszego problemu. Zawsze sprawdzajmy kilka ofert. Zbyt pochopnie podjęta decyzja może sprawić, że na wiele lat przyjdzie nam spłacać mało korzystne zobowiązanie kredytowe. Bardzo często w umowach są zawarte haczyki i jeśli ich nie zobaczymy na czas możemy długo żałować, kiedy co miesiąc przyjdzie nam do zapłacenia duża rata.

Nie możesz dodać komentarza.