• Wpisów: 62
  • Średnio co: 43 dni
  • Ostatni wpis: 134 dni temu, 09:25
  • Licznik odwiedzin: 13 309 / 2771 dni
 
wszystkoofinansach
 
Gdy mowa o kredytach często zastanawiamy się który jego rodzaj będzie najkorzystniejszy

Kredyt gotówkowy określa się mianem kredytu konsumpcyjnego, którego średnia wysokość w polskich bankach, jest zazwyczaj niższa, niż w przypadku kredytów hipotecznych. Cechą charakterystyczną kredytu gotówkowego jest to, że może być wydatkowany na dowolny cel, a bank wcale nie musi być o tym celu informowany. Pieniądze otrzymane od banku można sobie przeznaczyć na przykład na remont kuchni, kupno nowego sprzętu AGD, wymarzone wakacje, nowy ogród, kupno mieszkania, kupno samochodu czy też spłatę jakiś innych zobowiązań. Większość kredytobiorców stara się przede wszystkim o tani kredyt gotówkowy, czyli taki, który ma najniższe oprocentowanie w skali roku. Na www.kredytomania.eu/ znajdziesz i wybierzesz najlepszą dostępną ofertę.

Co decyduje o kosztach kredytu?

Oprócz tego taki kredyt będzie tani, jeśli klient nie zapłaci prowizji za przystąpienie do kredytu, a także nie poniesie karnej opłaty za wcześniejszą spłatę swojego zobowiązania. Wybór dobrego kredytu gotówkowego wymaga czasu. Trzeba zawsze przeanalizować sobie choćby kilka konkurencyjnych ofert, które będą pochodzić z różnych banków, a wtedy da się wyłonić ten najlepszy. Należy brać pod uwagę takie cechy kredytu jak na przykład wysokość marży bankowej, okres kredytowania, istnienie ewentualnych opłat, które towarzyszą przy udzielaniu kredytu, a jest to między innymi opłata za rozpatrzenie wniosku kredytowego. Oprócz tego trzeba też wziąć pod uwagę wysokość oprocentowania w skali roku, możliwość skorzystania z karencji w spłacie kapitału albo kapitału i odsetek kredytowych, poziom wymaganych zarobków niezbędnych do otrzymania pozytywnej decyzji kredytowej czy też ewentualne zabezpieczenia spłaty kredytu.

Oferty kredytowe i różnice pomiędzy nimi

Większość klientów bierze tylko pod uwagę to, czy kredyt jest tani, ponieważ według nich tani kredyt będzie dobrym kredytem. Nie warto czasem sugerować się tym w pełni, ponieważ trzeba brać pod uwagę zalety dodatkowych opcji. Bardzo korzystne jest na przykład dodatkowe ubezpieczenie spłaty kredytu gotówkowego. Takie ubezpieczenie podwyższa jego koszty, jednak jest też solidnym zabezpieczeniem dla banku oraz samych kredytobiorców. W razie śmierci kredytobiorcy czy nawet utraty pracy bank otrzymuje swoje pieniądze od ubezpieczyciela. Dlatego warto się zastanowić nad tą opcją, zwłaszcza gdy decydujemy się na kredyt na dłuższy czas lub na dość wysoką sumę.

Nie możesz dodać komentarza.