• Wpisów: 62
  • Średnio co: 43 dni
  • Ostatni wpis: 134 dni temu, 09:25
  • Licznik odwiedzin: 13 309 / 2771 dni
 
wszystkoofinansach
 
Często powtarzane są słowa, że pieniądze szczęścia nie dają, ale w dzisiejszych, w znacznym stopniu nastawionych na konsumpcję czasach, mało kto jeszcze w to stwierdzenie wierzy. Nawet jeśli szczęście nie jest uzależnione od ilości posiadanej gotówki, to z całą pewnością nadwyżka środków finansowych sprawia, że czujemy się zdecydowanie bezpieczniej i nie obawiamy się tak bardzo przeciwności losu takich jak utrata pracy czy choroba któregoś z członków rodziny. Wiemy też, że możemy sobie pozwolić na lepszy standard życia.

Nadwyżkę środków finansowych możemy umieścić na lokacie. Lokata bankowa to dobry pomysł dla każdego. Łatwo ją założyć i nie trzeba nieustannie kontrolować stanu środków, gdyż pieniądze na lokacie są bezpiecznie i dzieje się z nimi to, na co umówiliśmy się z bankiem, a więc nasze pieniądze pomnażają się o z góry ustalony procent. Oczywiście lokaty bankowe nie dadzą nam jakichś nadzwyczajnych zysków, ale jednak zapewniają zyski na stałym poziomie. Jeśli marzą nam się znaczne zyski powinniśmy inwestować na giełdzie. Jednak takie inwestowanie bez znajomości mechanizmów giełdowych i zaawansowanej wiedzy z dziedziny finansów może przynieść nam więcej szkody niż pożytku. Natomiast lokata jest dla laików finansowych najlepszą opcją.

Osoby zainteresowane założeniem lokaty mogą wybierać spośród różnych jej typów. Najbardziej chyba popularny obecnie typ lokaty to lokata jednodniowa, omijająca podatek Belki. Ciągle jednak popularne są lokaty terminowe, w tym progresywne. Zawsze jednak warto przeliczyć z kalkulatorem w ręku jaki zysk osiągniemy umieszczając nasze pieniądze na lokacie. Pomocne mogą być także strony internetowe oferujące zestawienie lokat, a nawet kalkulatory lokat. Jeśli sami nie potrafimy podjąć decyzji, możemy też się zgłosić do funkcjonujących na rynku doradców finansowych – oni z pewnością poprowadzą nasze finanse i pomogą w ich pomnożeniu. Z drugiej jednak strony są to usługi płatne, a rynek lokat bankowych nie jest znowu aż tak bardzo skomplikowany, by nie mógł go zrozumieć przeciętny Kowalski.

Okazuje się więc, że lokaty są dobrym wyjściem dla każdego, kto posiada środki finansowe, których aktualnie nie zamierza przeznaczyć na bieżące wydatki.

Nie możesz dodać komentarza.