• Wpisów: 62
  • Średnio co: 43 dni
  • Ostatni wpis: 134 dni temu, 09:25
  • Licznik odwiedzin: 13 309 / 2771 dni
 
wszystkoofinansach
 
Dzisiaj chyba nie ma osób które nie brałyby kredytów gotówkowych.

Coraz więcej banków stara się tworzyć co jakiś czas coraz to nowe oferty kredytów gotówkowych dla swoich klientów. Kredyty udzielane są w formie gotówkowej dla klientów. Kredytobiorca chcąc zaciągnąć taki kredyt musi złożyć w odpowiednim banku niezbędny wniosek o przyznanie kredytu oraz załączniki w formie dokumentów. Każdy bank ma określone dokumenty jakie są niezbędne do rozpatrzenia wniosku o kredyt gotówkowy. Najczęściej jest to wniosek o udzielenie kredytu, zaświadczenie o zarobkach, a jeśli kredyt jest w dużej kwocie także poręczenia majątkowego lub poręczycieli. Decydując się na taka formę pożyczki najlepiej wcześniej sprawdzić oferty różnych banków i wybrać najkorzystniejsza i najbardziej dogodną dla siebie. Tutaj znajdziecie www.kredytomania.eu najlepsze oferty kredytów gotówkowych w Polsce.

Jak znaleźć najlepszą ofertę na kredyt?

By wybrać taka ofertę nie musimy nawet wychodzić z domu ponieważ na Internecie istnieją kalkulatory kredytowe w których wpisujemy podstawowe dane dotyczące kredytu i kalkulator sam pokazuje nam bank gdzie jest najkorzystniejsza oferta dla nas. Jeśli nie posiadamy Internetu możemy także zadzwonić na infolinie banku który nas interesuje i tam konsultant poinformuje nas o możliwości kredytu, stopie procentowej i symuluje wysokość spłacanych rat. Najważniejszą rzeczą przy wyborze kredytu gotówkowego jest nasza zdolność kredytowa. Im większe mamy zarobki w pracy  tym zdolność kredytowa jest większa. Gdy nasze zarobki są niewystarczające by zaciągnąć kredyt, bank zabezpiecza się często poprzez poręczenie majątkowe bądź przez żyrantów którzy będą odpowiadać za nasz kredyt w takim stopniu jak my. Po złożeniu wszystkich niezbędnych dokumentów do wybranego banku, bank ma określoną liczbę dni w których musi się zobowiązać do tego by rozpatrzyć wniosek kredytobiorcy. Jeśli zdolność kredytowa jest spełniona przez klienta bank chętnie udziela kredytu gotówkowego. Klient po decyzji pozytywnej musi dopełnić formalności z bankiem czyli spisać umowę kredytową po czym dostaje szereg informacji od pracownika banku o spłacie zobowiązania.

Co jest ważne przy zaciąganiu kredytu?

Miedzy innymi o wysokości co miesięcznej raty, o wysokości spłacanego kredytu i miesięcznych odsetkach. Ważną rzeczą jest także to by termin spłacania rat był dogodny dla klienta, najlepiej jest gdy rata zaciągana jest prosto z konta klienta po dostaniu wynagrodzenia z pracy. Wtedy kredytobiorca unika dodatkowych kosztów związanych często z przelew raty i uciążliwego pamiętania o każdym kwitku z którym musi chodzić do punktu opłat. Decydując się na kredyt gotówkowy warto spytać pracownika banku jakie czekają nas odsetki karne na wypadek nieterminowych spłat kredytu, gdy takie odsetki są wysokie warto wtedy rozważyć właśnie polecenie zapłaty z konta zawsze w jednym terminie co miesiąc. Mając taka możliwość unikniemy dodatkowych kosztów związanych z zaciągnięciem kredytu. Kredyt gotówkowy najczęściej jest zaciągany na bieżące potrzeby zakup nowego sprzętu do domu czy tez jego remont. Ale również klienci chcą wziąć pożyczkę z banku na realizacje swoich marzeń, wycieczkę do kraju który zawsze chcieli zobaczyć lub inne hobby. Obecnie banki zazwyczaj nie pytają klientów, na co jest im potrzebny tego typu kredyt. Ponieważ także ilość ofert znacznie się zwiększa, na pewno nie dziwi to, że obecnie banki konkurują ze sobą przedstawiając klientom jak najbardziej atrakcyjne oferty. Brak prowizji czy znacznie niższe oprocentowanie to tylko niektóre z korzyści, jakie obecnie mogą mieć klienci. Coraz częściej zdarzają się promocje takie jak na przykład zwrot wysokości rat, jeżeli są przez pewien czas płacone bez problemów czy też obniżanie z tego samego powodu oprocentowania całego kredytu.

Nie możesz dodać komentarza.