Wpisy użytkownika wszystkoofinanach z dnia 10 września 2019

Liczba wpisów: 1

wszystkoofinansach
 
Zaciągnięcie kredytu na dowolny cel jest zdecydowanie łatwiejsze niż nam się to wydaje. Po wypełnieniu wniosku i otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej możemy jeszcze tego samego dnia podpisać umowę i otrzymać pieniądze na konto, jak na przykład na www.niskarata.org. Działając szybko czasami zapominamy o dokładnym sprawdzeniu dokumentów, a w okresie spłaty może okazać się, że przeoczyliśmy istotne warunki umowy. Wysoka opłata za ubezpieczenie, brak wakacji kredytowych i przy tym również wysoka opłata w przypadku spłacenia kredytu przed terminem, jak się okazuje to tylko część przykrych niespodzianek, które mogą nas spotkać jeśli podejmiemy pochopną decyzję i podpiszemy umowę, której nie przeczytaliśmy uważnie. A zatem na co zwracać uwagę i jak wybrać ofertę by nie obawiać się żadnych niedogodności w okresie spłaty.

Elastyczność i niski koszt

Decydując się na zaciągnięcie kredytu zwróćmy przede wszystkim uwagę na to czy bank wychodzi na przeciw swoim Klientom. W obecnych czasach ilość ofert na rynku jest tak duża, że konkurencja pozwala na znalezienie usług, które mają na uwadze elastyczność i dostosowanie do naszych indywidualnych potrzeb. Dzięki takim czynnikom nie tylko bardzo szybko otrzymamy swoje kredytowane pieniądze ale również nie odczujemy aż tak bardzo spłaty zadłużenia i przy tym nasza sytuacja finansowa nie ulegnie nagłemu obniżeniu z powodu zbyt wysokiej raty i nie narazimy się na kolejne problemy finansowe.

Niskie oprocentowanie nominalne jest obecnie bardzo powszechne, co jest spowodowane niską stopą procentową Narodowego Banku Polskiego. Abyśmy jednak mogli mieć gwarancję, że kredyt nie będzie dla nas zbyt kosztowny musimy poznać wszystkie opłaty, które są związane z zaciągany kredytem.

Jednym z prostszych sposobów na poznanie całkowitego kosztu zadłużenia jest porównanie rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania. Na tą wartość wpływ mają praktycznie wszystkie opłaty związane z pożyczką czyli oprocentowanie nominalne, prowizja pobierana przez bank, opłata przygotowawcza, ubezpieczenie.

Co zrobić kiedy umowa jest nieczytelna?

Do kwestii kredytów często podchodzimy bardzo ostrożnie. Jednak mimo uważnego zapoznania się z umową część jej zapisów jest dla nas kompletnie niezrozumiała. Jak się okazuje bardzo często dokumenty tego typu są formułowane niejasno z powodu zbyt dużej ilości języka specjalistycznego. Nie powinniśmy bagatelizować żadnego zapisu, a szczególnie tych które są dla nas niejasne, aż do momentu w którym wszystkie nieścisłości zostaną wyjaśnione przez pracownika banku. Zgłaszajmy swoje wątpliwości, w takim wypadku możemy liczyć na rzetelne informacje i przedstawienie całej umowy w dostępny sposób.

Czytając i analizując umowę zwróćmy przede wszystkim uwagę na wszystkie aspekty związane ze spłatą pożyczki. Moment podpisania umowy i otrzymanie pieniędzy wcale nie kończą naszego doświadczenia z ofertą banku. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że to okres kredytowania będzie mieć realny wpływ na nasze życie, szczególnie finansowe.