Wpisy użytkownika wszystkoofinanach z dnia 3 lipca 2019

Liczba wpisów: 1

wszystkoofinansach
 
Biuro Informacji Kredytowej zarządza wszystkimi informacjami dotyczącymi spłaty zobowiązań. To do bazy BIK sięgają banki oraz sektor pozabankowy w ramach analizy kredytobiorcy. Jeżeli składasz wniosek kredytowy masz pewność, że twoje dane doradca sprawdzi właśnie w BIK. Czy warto jednak samodzielnie ściągnąć raport BIK, aby lepiej podejść do oceny własnych możliwości spłaty zadłużenia? Zobacz na www.czas-na-kredyt.pl/ jak to wszystko wygląda.

Czym jest raport BIK?
Raport charakteryzuje się wieloma ciekawymi i użytecznymi informacjami. Przede wszystkim umożliwia realny wgląd do danych odtwarzanych przez kredytodawców przy ocenie. To pozwala na samodzielną analizę własnej sytuacji ekonomicznej, a docelowo ułatwia dopasowanie do regulaminu banku detalicznego. Raport BIK pozwala również na wyciągnięcie wniosków po odrzuceniu wniosku kredytowego. Wyświetla bowiem opóźnienia w zobowiązaniach kredytowych i finansowych pochodzących z Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor, co jest szczególną zaletą. BIG skupia nieopłacone faktury za podstawowe media, dane o mandatach, alimentach. Kredytobiorca jest w stanie szybko zorientować się, jakie opóźnienia trzeba natychmiast uzupełnić. Przed zaciągnięciem kredytu hipotecznego wypada wyczyścić negatywne wpisy z bazy BIK. Przedawnienie w BIK występuje dopiero po pięciu latach, więc trudno mówić o tak długim oczekiwaniu przy pilnych potrzebach zadłużeniowych.

Ochrona tożsamości
Raport BIK to również narzędzie przeznaczone do ochrony tożsamości na rynku kredytowym. Wykupienie usługi w Biurze Informacji Kredytowej gwarantuje system alarmów, kiedy ktoś niepowołany zechce zaciągnąć pożyczkę na wskazane dane. Raport BIK podaje jednoznacznie ocenę punktową wykorzystywaną przy udzielaniu kredytów hipotecznych oraz gotówkowych, niezależnie od rodzaju instytucji. Nawet parabanki, chociaż nie wszystkie korzystają z tej formy analizy klienta. Raport BIK przydaje się nie tylko przy kredytowaniu potrzeb, ale nawet przy nawiązywaniu relacji biznesowych, przy podpisywaniu większych umów o dostawę konkretnych usług.

Śledzenie złych wpisów w BIK i szybka reakcja
Największy problem występujący w raportach BIK to ukryte zaległości. Niektóre instytucje finansowe nie uzupełniają prawidłowo płatności lub popełniają błędy, co później odbija się negatywnie na sytuacji kredytobiorcy. Wcześniejsze ściągnięcie takich danych to zatem bardzo racjonalne działanie.