Wpisy użytkownika wszystkoofinanach z dnia 6 sierpnia 2014

Liczba wpisów: 1

wszystkoofinansach
 
O kredycie gotówkowym

Kredyt gotówkowy może okazać się nie tylko ekstra gotówką, ale przede wszystkim kołem zapasowym w razie nagłych, nieprzewidzianych wydatków. Dzięki temu, że nie masz wskazanego konkretnego celu, na jaki musisz przeznaczyć pieniądze, jak jest na przykład w przypadku kredytu hipotecznego, pieniądze z kredytu gotówkowego możesz wydać praktycznie, na co zechcesz. Kredyt gotówkowy jest, więc nie tylko najczęściej oferowanym produktem bankowym spośród dostępnych pożyczek bankowych, ale również najczęściej wybieranym przez konsumentów. Jak więc wybrać najkorzystniejszy kredyt gotówkowy dla nas?


Jakie dokumenty są potrzebne do kredytu gotówkowego?

Najbardziej podstawowym dokumentem potrzebnym do starania się o kredyt jest dowód tożsamości, najczęściej dowód osobisty. Pierwszym dokumentem, który będziesz zobowiązany wypełnić jest wniosek kredytowy. Obecnie coraz więcej banków chcąc ułatwić swoim klientom formalności związane z kredytem umożliwia wysłanie dokumentu pocztą, także elektroniczną. Dzięki temu wymiana informacji między instytucją, a klientem jest szybsza i sprawniejsza. Oprócz samego wniosku bank będzie Cię prosił o potwierdzenie Twoich zarobków. Zazwyczaj jest to zaświadczenie o zarobkach z miejsca zatrudnienia, a w przypadku emerytów i rencistów odcinek renty bądź emerytury. Przy większych kwotach pożyczki instytucja może poprosić Cię również o zgodę współmałżonka na zaciągnięcie kredytu. Jeśli złożysz wszystkie wymagane przez bank dokumenty, instytucja rozpocznie procedurę, mającą na celu sprawdzenie Twojej zdolności kredytowej. W skrócie mówiąc polega to na tym, że bank sprawdza, czy będziesz w stanie spłacić Twój kredyt gotówkowy. Kluczowym czynnikiem na decyzję w sprawie kredytu oraz jego wysokość mają Twoje zarobki, a zwłaszcza ich wysokość.


Jak wybrać dobry kredyt gotówkowy?

Wiele banków będzie Cię kusić szybką dostępnością kredytu gotówkowego, który możesz zyskać nawet w ciągu jednej wizyty, także wysokość kredytu może wydać Ci się imponująca. Warto wówczas zachować nieco podejrzliwości i zajrzeć na www.kredytomania.eu, bowiem to, co wydaje nam się w pierwszej chwili atrakcyjne może okazać się dla nas droższe niż myśleliśmy. Jeśli starasz się o kredyt gotówkowy na atrakcyjnych warunkach warto przyjrzeć się kilku czynnikom, które ostatecznie wpływają na koszt całego kredytu. W pierwszej kolejności sprawdzamy procent kredytu, bowiem od niego w dużej mierze uzależniona jest wysokość comiesięcznej raty. Oprócz procentu pożyczkowania starając się o kredyt, zwróć także uwagę na prowizję i RRSO, które finalnie wpływają na ratę kredytu. Oprócz tego bank, oferując niższe opłaty oczekuje od nas obowiązkowego ubezpieczenia kredytu.


To, który bank jest najlepszy?

Wszystko zależy od Twojej indywidualnej sytuacji finansowej. Nie bez wpływu pozostaje kwota kredytu, jaki chcesz zaciągnąć oraz Twoje comiesięczne wpływy. Dlatego polecamy Ci zapoznać się z ofertą kilku placówek, ewentualnie możesz porozmawiać z ich doradcami, którzy doradzą Ci najlepszy dla Ciebie kredyt oraz wskażą koszta, jakie będziesz musiał z tego tytułu ponieść.